EN
» مقاله ها
 چگونگی همکاری با بخش «مقاله ها» 

مقاله های خود را به نشانی articles At IranCAD.com بفرستید، تا در این صفحه با نام خودتان منعکس شود.

 
سالید ورکز
سالید ورکز سالید ورکز یک نرم‌افزار ۳ بعدی طراحی مکانیکی است که که بر روی مایکروسافت ویندوز اجرا می‌شود و توسط شرکت سالید ورکز (که اکنون زیر مجموعه‌ای از شرکت دسالت سیستمز فرانسه‌است) توسعه یافته.این نرم‌افزار انون یکی از محبوبترین نرم‌افزارهای در زمینه طراحی ۳ بعدی مکانیکی در بازار است... (از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)
اتودسک
اتودسک یک شرکت رایانه‌ای آمریکایی است... (از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)
نرم‌افزار مایا
مایا نام نرم‌افزاری برای طراحی سه بعدی است. این نرم‌افزار نخست توسط شرکت آلیاس.ویو فرانت عرضه شده است که در سال ۲۰۰۵ شرکت اتودسک ( شرکت سازنده نرم‌افزارهای سه بعدی و انیمیشن سازی از جمله تری‌دی‌مکس و اتوکد) آن را خریداری کرد و نسخه‌های جدید مایا با نام اتودسک مایا (Autodesk MAYA) به بازار عرضه شدند... (از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)
طراحی رایانه‌ای
امروزه بسیاری از مراحل طراحی قطعات و اجزاء مختلف توسط رایانه انجام می‌شود... (از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)
طراحی به کمک رایانه
طراحی به کمک رایانه (به انگلیسی: CAD: Computer Aided Design) به نرم‌افزارهایی اطلاق می‌شود که کار ایجاد و ویرایش اشکال را به کمک رایانه انجام می‌دهند... (از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد)
تاریخ و نسخه های اتوکد
تعریف مختصری از اتوکد به همراه نسخه های این برنامه از تارنمای ویکی پدیا (دانشنامه آزاد)
آموزش اتوکد - درس اول: آموزش نصب اتوکد
درس اول از آموزش اتوکد درباره چگونگی نصب اتوکد - نوشته رضا فرینمهر - از سایت http://www.vojoudi.com
آموزش اتوکد - درس دوم: آشنایی مقدماتی با AutoCAD
درس دوم از آموزش اتوکد درباره آشنایی مقدماتی با اتوکد - نوشته رضا فرینمهر - از سایت http://www.vojoudi.com
آموزش اتوکد - درس سوم: انواع روشهای مختصات در AutoCAD
درس سوم از آموزش اتوکد درباره انواع دستگاههای مختصات و روشهای ورود مختصات در اتوکد - نوشته رضا فرینمهر - از سایت http://www.vojoudi.com
زبانه Selection از سری مقالات دستور Option
در این مقاله تقریباً با تمام گزینه های زبانه Selection از فرمان Option آشنا می شوید که می توانند برای شما کاربردهای مناسبی داشته باشند.
همه چیز درباره آلیازها
در این مجال با مستعارهای فرمان و امکان خصوصی سازی آنها آشنا شده و .. در ادامه مطلب توضیحات بیشتری را ملاحضه نمایید.
ذخیره اتوماتیک ابزار پنهان اتوکد برای حفظ فایلهای اتوکد
در اتوکد در دستور Option یک تنظیم وجود دارد که به جز دو فایلی که شما میبنید فایلی پشتیبان از آخرین کار شما میگیرد تا اگر به هر دلیلی (مثلاً قطع برق -از دست دادن حافظه تصادفی )فایل را ذخیره نکرده از دست دادید بتوانید تا لحظات و دقایقی قبل (در ورژنهای جدید )10 دقیقه را از دست دهید .یعنی ده دقیقه آخر ترسیم و ویرایش را که گاه خیلی به درد میخورد .بنابراین در این مقاله به بررسی این فایلها که فرمت ac$ دارند میپردازم .
گزینه های کاربردی دستور Option زبانه .Display
با سلام پیشنهاد من ابتدا خواندن مقاله ای است با نام معرفی دستور Option یا تنظیمات و بعد این مقاله . امّا اگر آن مقاله را نخواندید هم میتوانید از این مقاله استفاده کنید . ملاحضه این مقاله را کاربران تازه کار اتوکد که مراحل ترسیمی اتوکد را مطالعه میکنند ، پیشنهاد نمیشود . در این مقاله شما با مقدمه ای بر چگونگی اجرای دستور تنظیمات اتوکد ، و نکاتی درباره ی راهنمای سریع و Help هوشمند اتوکد ، نیز گزینه های کاربردی دستور Option به ویژه در زبانه Display آشنا میشوید . این ربانه حاوی تنظیمات در مورد نحوه پدیدار شدن GUI یا صفحه اتوکد میباشد . شما با گزینه ها و تنظیماتی نظیر Arc and Circle Smoothness در قسمت Display Resolution یا مفهوم Crosshair Size و Show Tooltips و Use Large Buttons For Toolbar و Screen Menu و در قسمت Window Elements و ... آشنا میشوید که همگی از تنظیمات زبانه Display میباشد . در بخشهای بعدی ، این سری مقالات با عنوان گزینه های کاربردی دستور Option سعی میکنم ، تنظیمات مهّم وکلیدی این دستور که برای نقشه کشان سودمند است ، را شرح دهم . روزبه ساعتچی .
دستور و روشهای انتخاب (قسمت اوّل )
اگر می خواهید با روشهای مختلف در اتوکد نظیر (All و Last و ... ) آشنا شوید، خواندن این مقاله را به شما پیشنهاد میکنم . مفاهیمی نظیر روشهای انتخاب، گروه های انتخابی، اضافه و حذف از گزوههای انتخابی، مربع انتخابگر، نمودهای عملی برای برخی از گزینه ها و چند تمرین پرسش مانند، حدود 40 صفحه و 40 عکس برای شما در این باره قرار داده ام . در یک جمله اگر می خواهید با تمام شیوه ها، متدها ، یا روشهای انتخاب آشنا شوید، این مقاله را ملاحضه فرمایید.
دستور و روشهای انتخاب( قسمت دوّم)
در این قسمت شما با روشهای انتخاب ویندوز و کراسینگ آشنا خواهید شد . همچنین نکات دیگری که میتواند برای کاربران حرفه ای کد هم تا کنون مکتوم مانده باشد.
دستور و روشهای انتخاب(قسمت سوّم )
در ادامه قسمتهای دستور و روشهای انتخاب در این مقاله (قسمت سوّم ) شما با روشهای انتخاب Last Box ، All و نیز عملکرد لایه ها و وضعیّت آنها و تأثیرشان در زمان استفاده ازروشهای انتخاب آشنا خواهید شد . مطالعه کنید این مقاله را در نه صفحه با حجمی حدود 300 کیلو بایت به فرمت PDF .
دستور و روشهای انتخاب (قسمت چهارم )
در این قسمت از سری مقالات روشهای انتخاب شما با روشهای انتخاب Fence ، Wpolygon,Cpolygon و یک Bug در زمینه انتخاب در اتوکد آشنا خواهید شد . ضمن اینکه با روش انتخاب و مفهوم دستور Group و انتخاب تکی Single نیز آشنا خواهید شد . میتوانید مقاله در حدود 300 کیلوبایت و با فرمت PDF دریافت و مطالعه نمایید . لینک مستقیم دانلود را در ادامه مطلب قرار دادم . به دلیل اینکه فایل را روی هاستینگ دیگری قرار داده ام (برای اوّلین بار) اگر در دریافت(Download) مقاله مشکلی داشتید مراتب را به این میلها اعلام نمایید . Roozbeh@IranCad.com یا Manager@forsgroup.ir با تشکر روزبه ساعتچی
دستور و روشهای انتخاب (قسمت پنجم - آخر)
مقدمه : با سلام و عرض ادب ؛ نکته بسیار مهّم در این باره که ، برای دریافت فایل یا دانلود دو قسمت آخر این مبحث (انتخاب) به ادامه متن آمده و از لینک مستقیم آن استفاده فرمایید . این بخش آخرین مقاله از سری مقالات روشهای انتخاب است . در این قسمت (قسمت پنجم ) شما عزیزان با ، مفاهیمی نظیر انتخاب به روشهای previous ، Add یا اضافه کردن به گروههای انتخابی و حذف اشیاء انتخاب شده ، روشSub Object ، Auto ، Remove ، و Undo که آخرین روشهای انتخاب اشیاء هستند و نکات ریز مربوط به آنها آشنا میشوید.در این سرّی مقالات تحت عنوان ( دستور انتخاب و روشهای آن ) در 5 قسمت در حدود 45 صفحه ، با بیش از چهل عکس و حجمی حدود1 مگا بایت با دستور انتخاب و مفاهیم کلّی انتخاب و روشهای گوناگون انتخاب آشنا شدید . امیّدوارم که حاصل این نوشتار توانسته باشد به اطلاعات شمـــا عزیزان به شکلی عملی افزوده باشد . ضمن اینکه برای نوشتن مقالات آتی یک نظر سنجی به عمل آورده ام که میتوانید در آن شرکت کرده و مقالات مورد نظر را یا از لیست ارائه شده من انتخاب و یا اگر موردی خاصّی مّد نظر دارید ، مرا مطلّع کنید . به هر روی انتخاب در اتوکد مبحث بسیار مهّمی است که در این 5 مقاله به طور کامل به روشهای انتخاب اشاره کردم . امیّدورام که مسائل طرح شده در این مقالات مورد نظر شما عزیران قرار گرفته باشد . من معتقدم که آشنایی با روشهای انتخاب در اتوکد از جنبه های گوناگونی مهّم و لازم است مانند سرعت در نقشه کشی و یا دقّت در آن که از محاسن یک کدخدای یا کدبانوی حرفه ای است . ایمیلهای من که به آنها اشاره میکنم ، آماده دریافت نظرات شما مخاطبان عزیز است . با تشکّر از جناب مهندس مهرداد آهن خواه ، استاد این حقیر که امکان مناسبی برای درج موارد مورد نیاز کابران به این شکل (سایتی منسجّم و با مدیریّت مدبرانه ) فراهم نموده اند. پیشنهاد من برای شما مطالعه منظّم از این مقالات به ترتیب از قسمت اوّل تا آخر است ، چرا که معتقدم اینگونه راندمان آموزشی بالاتر میرود . موفّق و ســربلند باشید . روزبه ساعتچی
معرفی دستور تنظیمات (Options)
در این بخش به معرفی اتوکد پیشرفته و علی الخصوص دستور Options می پردازم.
موش در اتوکد
بسیاری از برنامه های تحت ویندوز عملکرد ماوس را در بخش های مختلف به صورت های متفاوت تعریف می کنند. در اینجا می خواهیم مکان‌نما را به‌کمک ماوس در صفحة اتوکد حرکت دهیم و با زدن دکمه‌های ماوس، نتیجه را مشاهده و بررسی کنیم.
ترسیم اشکال در محیط آفیس با استفاده ازاتوکد
برای ترسیم شکل در محیط هایی مانند MS WORD® یا EXCEL® براحتی می توان از AutoCAD® بهره جست. مزیت این کار بر این است که علاوه بر سهولت ترسیم و قابل ویرایش بودن شکل، می توان ضخامت خطوط را نیز جهت جلوه بهتر آن تنظیم نمود. این کار با استفاده از OLE (Object Link Embedded) امکان پذیر می باشد.
نصب اتوکد 2005
چگونگی نصب اتوکد 2005 در این پرونده pdf یه صورت مصور شرح داده شده است.
تعداد نمایش:۱
۲۲ مورد پیدا شد. صفحه ۱ از ۱.
 بایگانی مقالات

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام
ایران کد | IranCad