EN
  
افزودن در به «دیوار شیشه ای» (Curtain Wall)
در این جا با ترفندی بسیار مفید برای درج درب در میان دیوار شیشه ای آشنا می شویم. نویسنده ی این نوشتار Veng Leong است و مهرداد آهن خواه آن را به بیان پارسی برگردانده است،

  

اگر تصورمان این باشد که افزودن یک درب به «دیوار شیشه ای» (Curtain Wall) همانند افزودن یک درب به دیوار است، قطعاً این پاسخ را خواهیم شنید که: "بدون دانستن ترفند این کار شدنی نیست."   

 

در این جا می خواهیم ترفندی برای افزودن درب به «دیوار شیشه ای» بیاموزیم. فرقی نمی کند که درب بیرونی باشد یا درونی، مفهوم برای هر دو یکی است.

یک «دربِ شیشه ای» در واقع یک «پانل دیوارِ شیشه ای» است. به جای "افزودن" یک درب به «دیوار شیشه ای» با ابزار Door، شیشه را به یک درب درون «دیوار شیشه ای» تبدیل می کنیم. بله! این یک مفهوم کاملاً متفاوت است. جای گزینی یک تکه از «دیوار شیشه ای» با یک درب را هر کسی نمی داند. بخش جالب ماجرا وقتی است که «درب دیوار شیشه ای» درون مدل جای می گیرد، Revit درب درون «دیوار شیشه ای» را در جدول درها و نیز در Visibility Graphics (VG) همانند یک درب می خواند. با وجود این، یک «درب دیوار شیشه ای» هیچ گاه نمی تواند با یک درب معمولی جای گزین شود یا برعکس. برای خلاصه سازی مفهوم، این را می توان گفت که «درب دیوار شیشه ای» یک «پانل دیوار شیشه ای» شبیه به درب است.

 

ایجاد یک «دیوار شیشه ای» 

 برای رسیدن به این تمرین، یک «دیوار شیشه ای» ساده ایجاد می کنیم. در حالی که یک نمای پلان باز است:

        1-  گزینه ی زیر را انتخاب می کنیم:

Architecture Tab-->Build Panel-->Wall

2-    سپس به پنجره ی Properties می رویم، در منوی انتخاب نوع (Select Type) آن قدر پایین می رویم تا به گروه Curtain Wall برسیم و Curtain Wall 1 را انتخاب می کنیم.

3-    «دیوار شیشه ای» را ترسیم می کنیم. 


 

curtain01

 

     
تعیین اندازه و موقعیت درب 

در این نقطه، «دیوار شیشه ای» ما فقط یک قطعه ی مسطح از جنس شیشه است. در نمای پلان، برای ایجاد یک نمای عمودی از «دیوار شیشه ای» یک برچسبِ نما (Elevation Tag) می افزاییم. می خواهیم اندازه و محل درب را در نمای عمومی تعیین کنیم. در حالی که نمای عمودی را باز کرده ایم:

1-    گزینه ی زیر را اجرا می کنیم:

Architecture Tab-->Build Panel-->Curtain Grid 

2-  از این ابزار برای افزودن شبکه های افقی و عمودی (**) به منظور تقسیم شیشه به قطعات استفاده می کنیم. با این عمل خط دور درب را هم تعیین می کنیم.
 

curtain02

  

 (**) لزومی ندارد شبکه در کل ارتفاع یا کل طول گسترش داشته باشد. به عنوان مثال، می توانیم قطعاتی از خطوط شبکه را که نمی خواهیم، با کمک کلید Tab از روی صفحه کلید انتخاب کنیم و با زدن کلید Delete آن ها را حذف کنیم. در شکل زیر، شبکه ی عمودی بالای درب حذف شده است.

  

افزودن درب

  نشان گر ماوس را به روی پانل شیشه ای، در جایی که درب باید قرار بگیرد، می بریم. کلید Tab را آن قدر می زنیم که پانل شیشه ای انتخاب شود. به پنجره ی Properties می رویم. از منوی انتخاب گر نوع (Type Selector) تا زمانی که Curtain Wall Door را ببینیم، پایین می رویم. درب را برای جای گزینی با پانل شیشه ای انتخاب می کنیم.  

 

curtain03

 

اگر در منوی انتخاب گرِ نوع (Type Selector Menu) دری نمی بینیم، پوشه ی فامیلی “Door” را در کتابخانه ی محتویات (Content Library) باز می کنیم و آن را به درون پروژه بارگذاری می کنیم. فامیلی «درب شیشه ای» ممکن است نامی مانند: “Curtain Wall Dbl Glass.rfa” یا “Curtain Wall Sgl Glass.rfa” داشته باشد. می توانیم با استفاده از “Door-Curtain Wall.rft” «درب دیوار شیشه ای» مورد نظرمان را بسازیم، با فامیلی «درب دیوار شیشه ای» شرکتمان را بارگذاری کنیم.

  

تغییر اندازه ی درب 

  اگر درب را انتخاب کنیم، خواهیم دید که اندازه ی آن در منوی Properties خاکستری رنگ و غیر قابل انتخاب و تغییر است. اندازه ی درب تنها با حرکت دادن شبکه ی «دیوار شیشه ای» تغییر می کند. کافی ست نشان گر ماوس را روی خط شبکه ی شیشه ای حرکت دهیم و شبکه را برای تغییر اندازه ی درب، به سمت مورد نظر بکشیم.

  

curtain04

 حذف درب

برای حذف درب، «درب دیوار شیشه ای» را انتخاب می کنیم. به پنجره ی Properties می رویم، از منوی Type Selector گزینه ی Curtain Wall Panel را برای تبدیل درب به «دیوار شیشه ای» انتخاب می کنیم.

 

امیدوارم این نوشتار کمی از ناامیدی ها درباره ی «درب دیوار شیشه ای» کاسته باشد.

 

پیوند به نوشته ی اصلی: Adding a Door to Curtain Wall

 


http://revit.rayvinly.com/adding-a-door-to-curtain-wall/ ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ ۱۰:۴۷

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام
ایران کد | IranCad
با اضافه کردن کد زیر در وب سایت خود به ایران کد پیوند دهید

ایران کد | Irancad

کانال «رویت ® Revit»
در تلگرام

کانال «اتوکد  AutoCAD 🅰»
در تلگرام

گروه «طرح پرسش رویت ® Revit»
در تلگرام

گروه «شهر رویت ® RevitCity»
در تلگرام

گروه «شهر اتوکد AutoCadCity 🅰»
در تلگرام

Lee Mac Programming

 

 

 آغاز به کار کانال «رویت - Revit» در تلگرام و دعوت از اساتید برای همکاری
 کانال رویت (Revit) در تلگرام
 تشکیل گروه تلگرام (Telegram) در تلگرام
 به زودی گروه تلگرام (Telegram) در تلگرام تشکیل می شود
 تشکیل گروه رویت (Revit) در تلگرام
 ردیابی افراد از طریق تلگرام؟ آیا ممکن است؟
 چگونه تلگرام واتس اپ را شکست داد
 بررسی ضربان قلب با تلفن همراه
 روشن یا خاموش کردن پنجره ی Quick Properties Palette
 معرفی برنامه ی Autodesk Navisworks
نوشتارهای آموزشی بیشتر
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 
 چگونه در یک روز، کارهای یک هفته را انجام دهیم؟
 ثروتمندها این گونه پس انداز می کنند...
 به این دلایل است که همیشه بدهکارید!
 در محیط کاری جدید چگونه خوش بدرخشیم؟
 میلیاردرشدن با شبکه های اجتماعی ممکن است
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 
 ابزار 
پیوندهاپیوندها
نسخه چاپینسخه چاپی
بایگانی اخباربایگانی اخبار
آمار بازدیدکنندگانآمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستانارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهاداتانتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیدهافزودن به آدرس های برگزیده