EN
  
تلفیق سادگی و مدرنیته - طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری
در سالن غذاخوری خانه مینیمالی باید کمترین میزان رنگ‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. کم بودن تنوع رنگ‌ها این امکان را به طراح می دهد تا درباره ی اجزای محیط با دقت و نظر بیشتری کار کند.

 

 

 

 

 

مجله منزل: در سالن غذاخوری خانه مینیمالی باید کمترین میزان رنگ‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. کم بودن تنوع رنگ‌ها این امکان را به طراح می‌دهد تا درباره اجزای محیط با دقت و نظر بیشتری کار کند. درواقع محیط با رنگ خنثی باعث می‌شود تا نگاه هر بیننده‌ای به جای دیدن فضای کلی به جزییات بپردازد. در اتاق غذاخوری مینیمالیستی معمولا از رنگ‌های خاکستری یا ترکیبی از سیاه و سفید استفاده می شود؛ گاهی هم قهوه‌ای روشن.
 

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری


 اگر شکل و شمایل صندلی‌های شما آن‌قدر خاص نیست که بیننده را حیرت‌زده کند،آن وقت باید حتما دنبال یک دیوار خالی بزرگ در کنار میزغذاخوری باشید تا بتوانید حداقل از قدرت یک اثر هنری خاص برای شخصیت دادن به فضا استفاده کنید. گاهی اوقات بیش از اندازه ساده بودن فضاها دیگر ساده‌گرایی و داشتن سبک مینیمال تلقی نمی‌شود.  برای همین می‌توان با استفاده از یک تابلوی هنری فضا را کاملا عوض کرد.


 اشکال هندسی خاص؛ این مساله یکی از موضوعاتی است که در فضای مینیمالیستی سالن غذاخوری منزل خیلی به کار می‌رود. فرقی هم ندارد که شکل‌های هندسی خاص برای میز و صندلی‌های سالن باشد یا چراغی که بالای میز ناهارخوری آویزان شده یا حتی تابلویی که به دیوار زده شده یک شکل هندسی ویژه داشته باشد. مهم این است که المانی با فرم و شکل خاص در محیط باشد.

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

بهترین شکل برای داشتن یک فضای غذاخوری مینیمالیستی زمانی است که دورتا دور محیط عاری از هرگونه اسباب و لوازم اضافه باشد. درواقع در فضای ساده‌گرایی که می‌خواهیم دیگران را به خوردن غذا دعوت کنیم فقط به یک میز ناهارخوری – حالا با هر شکل ممکن- نیاز داریم و چراغ آویزان بالای آن و فضایی بی‌غل وغش. در این صورت حاضران راحت‌تر می‌توانند به فلسفه هندسه محیط پی ببرند؛ درست همان چیزی که ساده‌گراها دنبالش هستند.

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

فضای غذاخوری در طراحی مینیمالیستی در عین سادگی باید هیجان همراه داشته باشد؛ یک طراحی خاص که هر بیننده‌ای را در نگاه اول به حیرت وادارد. این اتفاق بیشتر درباره میزی که برای فضای غذاخوری استفاده می‌شود می‌افتد. میزهای غذاخوری در فضاهای ساده در عین حال که بدون هرگونه تجملی انتخاب می‌شوند باید یک ویژگی خاص در طراحی داشته باشند. شکل خاص صندلی‌ها بیشتر اوقات بار عجیب بودن فضا را به دوش می‌کشد.

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

میزهای غذاخوری ساده گرا یک مشخصه هم دارند؛ صندلی‌های آهنی سیاه‌رنگ با میزهای چوبی. ترکیب این دو با هم یک فضای مینیمالی نزدیک به پست‌مدرن برای صاحبخانه درست می‌کند. داستان زمانی کامل می‌شود که میز ناهارخوری در اندازه‌ای متفاوت از تعداد صندلی‌ها انتخاب شده باشد. معمولا میزهای بلند چوبی با یک یا دو صندلی فضای عجیب و خاصی به خانه‌های ساده‌گرا می‌بخشد؛ فضایی در حد و مرز پست‌مدرنیسم!

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

قرار بر سادگی است پس هر المانی که قرار باشد این مشخصه مهم در طراحی مینیمالیستی را به هم بزند باید حذف شود. فکر می‌کنید در یک میزغذاخوری ساده چه عنصری حذف شده است؟ باورش سخت است اما رومیزی‌ها اولین المان‌های از یاد رفته داستان هستند.

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

 این اتفاق سال‌هاست در طراحی خانه‌های مدرن افتاده فقط با این هدف که جنس اشیا خودش به عنوان مولفه‌ای مهم در دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود. میزی که با طراحی خاص چوبی به خانه آمده قرار نیست با پارچه پوشانده شود. یادتان باشد عنصر جنس و بافت اشیا گاهی حتی به طراحی خاص آنها ارجحیت دارد.

طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری
 

باید با خودتان صادق باشید؛ اینکه آیا اصلا لازم است در خانه‌ای که برای خانواده چهار نفره شما هم جای کمی دارد، یک دست میزغذاخوری هشت نفره گذاشت؟ اگر فضایی به اندازه کافی دارید و مهمان هم به تعداد زیاد که چه بهتر، بزنید به کار مینیمالیستی اما اگر خانه‌تان کوچک است و خیال استفاده از یک میز دو یا چهار نفره را هم ندارید، بهتر است ساده‌گرایی را کنار بگذارید و هرطور که دوست دارید خانه را طراحی کنید. برای اینکه هر چیدمانی با آن همه میز و صندلی هر اسمی که داشته باشد دیگر مینیمالیست نیست!طراحی مینیمالیستی در سالن غذاخوری

 

منبع: http://www.bartarinha.ir/fa/news/232354/طراحی-مینیمالیستی-در-سالن-غذاخوری

http://www.bartarinha.ir/fa/news/232354/طراحی-مینیمالیستی-در-سالن-غذاخوری ۱۶ شهریور ۱۳۹۴ ۰۹:۱۳

 

طراحی سایت و پورتال، هاست و سرور اختصاصی - رادکام
ایران کد | IranCad
با اضافه کردن کد زیر در وب سایت خود به ایران کد پیوند دهید

ایران کد | Irancad

کانال «رویت ® Revit»
در تلگرام

کانال «اتوکد  AutoCAD 🅰»
در تلگرام

گروه «طرح پرسش رویت ® Revit»
در تلگرام

گروه «شهر رویت ® RevitCity»
در تلگرام

گروه «شهر اتوکد AutoCadCity 🅰»
در تلگرام

Lee Mac Programming

 

 

 آغاز به کار کانال «رویت - Revit» در تلگرام و دعوت از اساتید برای همکاری
 کانال رویت (Revit) در تلگرام
 تشکیل گروه تلگرام (Telegram) در تلگرام
 به زودی گروه تلگرام (Telegram) در تلگرام تشکیل می شود
 تشکیل گروه رویت (Revit) در تلگرام
 ردیابی افراد از طریق تلگرام؟ آیا ممکن است؟
 چگونه تلگرام واتس اپ را شکست داد
 بررسی ضربان قلب با تلفن همراه
 روشن یا خاموش کردن پنجره ی Quick Properties Palette
 معرفی برنامه ی Autodesk Navisworks
نوشتارهای آموزشی بیشتر
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 
 چگونه در یک روز، کارهای یک هفته را انجام دهیم؟
 ثروتمندها این گونه پس انداز می کنند...
 به این دلایل است که همیشه بدهکارید!
 در محیط کاری جدید چگونه خوش بدرخشیم؟
 میلیاردرشدن با شبکه های اجتماعی ممکن است
 صفحه ۱ از ۲   ۲   بعدی » 
 ابزار 
پیوندهاپیوندها
نسخه چاپینسخه چاپی
بایگانی اخباربایگانی اخبار
آمار بازدیدکنندگانآمار بازدیدکنندگان
ارسال به دوستانارسال به دوستان
انتقادات و پیشنهاداتانتقادات و پیشنهادات
افزودن به آدرس های برگزیدهافزودن به آدرس های برگزیده